Hipopotam Bartuś

W krainie Kolorowy Kłębek był bardzo upalny dzień. Mieszkańcy zajadali się lodami i popijali zimne napoje. Wszyscy byli zadowoleni i korzystali ze słońca, oprócz hipopotama Bartusia. 
Biedak chodził ze smutną minką i do nikogo się nie odzywał. Postanowił pójść nad pobliską rzeczkę, aby się troszkę popluskać. 
Na miejscu spotkał słonika, który chłodził się wodą. Ten od razu zauważył, że z Bartusiem coś jest nie tak. Gdy z nim porozmawiał dowiedział się co go trapi.
Okazało się, że wstydził się tego, że jest taki grubiutki. Słonik chciał go pocieszyć. Powiedział mu, że sam jest bardzo duży, ale się tym nie przejmuje. Ma trąbę, którą może zrobić mieszkańcom zimny prysznic w taki gorący dzień. Razem wpadli na pomysł, żeby hipcio przewoził mieszkańców na drugą stronę rzeki.
Od tamtej pory Bartuś już nigdy nie był smutny i to dzięki słonikowi. Okazuję się, że nie ważne co o tobie myślą inni, każdy musi polubić siebie i znaleźć swoje zalety. Zawsze znajdzie się coś co pomoże innym. Trzeba tylko tego odszukać, tak jak hipopotam Bartuś.

PRZYGARNIJ MNIE

Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe