Króliczka Emka

W Kolorowym Kłębku była Wielkanoc. Jak co roku kurka pochowała czekoladowe jajka po całej krainie. Zadaniem mieszkańców było je znaleźć, a kto miał ich najwięcej wygrywał. Króliczka Emka brała udział w zabawie pierwszy raz. Była tym faktem bardzo podekscytowana. 
Szybciutko ustawiła się na lini startu pomiędzy owieczką, a słonikiem. Chwilę później kurka ogłosiła rozpoczęcie konkursu i wszyscy pobiegli przed siebie. Emka jako pierwsze miejsce wybrała dziuplę w starym dębie, ale nie było tam żadnego jajka. Zaglądała pod krzaki i kwiatki. Nagle dostrzegła coś kolorowego w wysokiej trawie. Od razu tam pognała, ale świnka był od niej szybsza. Nie poddawała się jednak i szukała dalej. 
Po kilku godzinach konkurs dobiegł końca. Emce nie udało się znaleźć ani jednego jajka. Bardzo smutna usiadł po drzewkiem i obserwowała komu w tym roku się poszczęściło. Był to kotek, który miał cały koszyczek jajek. W nagrodę dostał duże czekoladowe jajko, które ledwo uniósł. Poprosił króliczkę, aby pomogła mu je zanieść do domku. Podziękował jej za pomoc i w zamian dał jej kawałek jajka. 
Emka zrozumiała, że trzeba umieć przegrywać i pomimo wszystko wspierać się wzajemnie.

Ma swój dom

Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe