Misio Zbysio

Misio Zbysio pojawił się w krainie zwanej „Kolorowym Kłębkiem” przed świętami. Pomimo porządków i ogólnego zamieszania, mieszkańcy znaleźli czas, aby się z nim przywitać. Powitali go ciepło i zaprosili na uroczystą kolację, gdzie każdy miał przygotować swój specjał. Misio również postanowił przynieść coś dobrego. Nie spodziewał się jednak, że kolacja będzie aż tak wystawna.
Gdy wszyscy się zebrali, każdy położył na stole swoje popisowe danie. Wśród nich można było znaleźć spaghetti bolognese, pizzę z szynką i rukolą, tartę owocową czy risotto z warzywami. Misio Zbysio spojrzał na stół i posmutniał. Widząc tyle przysmaków wstydził się, że przyniósł tylko słoiczek miodu. Bardzo go lubił i to właśnie przez jego zajadanie stał się taki okrąglutki.
Gdy tylko wyciągnął słoik, wszyscy bardzo się ucieszyli. Każdy chciał spróbować tej słodyczy. Przez tą całą świąteczną gorączkę skupili się na wykwintnych i wyszukanych potrawach, a zapomnieli o takim naturalnym przysmaku. W mgnieniu oka mieszkańcy zjedli cały miód, co bardzo poprawiło humor Misiowi Zbysiowi.
Dzięki niemu, mieszkańcy przypomnieli sobie, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy. Z tego co naturalne i z tego co znajduje się w najbliższej okolicy. Zrozumieli również, że proste rzeczy i drobne gesty mogą być wyjątkowe.

PRZYGARNIJ MNIE

Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe