Myszka Milenka

Myszka Milenka zawsze marzyła o lataniu. Uwielbiała przyglądać się ptakom i samolotom. Podziwiała te maszyny, ponieważ były ogromne, a przy tym bardzo głośne. Ptaki natomiast wydawały jej się lekkie jak piórko.
Leżąc na łące i patrząc w niebo rozmyślała, jak wygląda Kolorowy Kłębek z góry. Zastanawiała się jakie to uczucie wznieść się w powietrze i dotykać chmur. 
Opowiedziała o swoim marzeniu mieszkańcom krainy. Oni wysłuchali jej, ale uznali, że to niemożliwe. Ich zdaniem żadna myszka nie może latać. Milenka posmutniała, ale nie zamierzała się poddać. Wierzyła, że spełni swój cel.
W swojej norce uszyła pelerynę. Zajęło jej to trochę czasu, ale było warto. Dzięki niej nareszcie mogła wzbić się w powietrze. Czuła się niesamowicie. Obserwowała wszystko z góry, a przy tym wykonywała piruety. Gdy zobaczyli to mieszkańcy, byli zdziwieni i zachwyceni. Kiedy tylko myszka wylądowała, wszyscy do niej podbiegli. Przepraszali ją i gratulowali pomysłu oraz wytrwałości.
Zrozumieli, że nie można się poddawać i że wszystko jest możliwe. Najważniejsze to być wytrwałym i pracowitym, tak jak Myszka Milenka. Zdali sobie również sprawę, że nie powinni wątpić w jej pomysł. Nawet tak dziwny i pozornie niemożliwy do zrealizowania.

PRZYGARNIJ MNIE

Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe