Owca Zuzia

Kolorowy Kłębek to kraina wypełniona tysiącami kolorów. Owca Zuzia, uwielbia po niej spacerować. Przygląda się wszystkiemu i zachwyca wspaniałymi widokami. Najbardziej polubiła spacer po ogrodzie, który wypełniony jest olbrzymią ilością różnokolorowych kwiatów.
Poprzedniej wiosny wybrała się w swoje ulubione miejsce. Było tam mnóstwo róż, goździków, jeżówek, a także piwonii. Wszystkie w jej ulubionym kolorze – czerwonym. Lubiła go tak bardzo, że zawsze nosiła kokardkę o tym ubarwieniu.
Zachwycała się kwiatami, przyglądała i wąchała. W pewnym momencie, coś chwyciło ją za kokardkę i szarpnęło. Wystraszyła się, bo przez chwilę oglądała cały ogród z góry. Była naprawdę wysoko.
Żyrafa, która właśnie zrywała kwiatki, przez nieuwagę pociągnęła owce w górę. Gdy tylko to zobaczyła, odłożyła ją z powrotem i przeprosiła. Chwilę później, zorientowały się co się wydarzyło i wybuchnęły śmiechem.
Opowiedziały tę historię innym mieszkańcom. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem, wyobrażając sobie Zuzie unoszącą się nad ogrodem. Od tamtej pory owca ubiera niebieską kokardkę, tak aby już nikt nigdy nie pomylił jej z kwiatem. Żyrafa natomiast stała się bardziej ostrożna i spostrzegawcza.Ma swój dom

Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe