PRZYGARNIJ MNIE


Żyrafa Maja

Żyrafa Maja mieszkała w krainie Kolorowy Kłębek od maleńkości. Ostatnimi czasy bardzo urosła i nie mieściła się do swojego domku. Ponieważ była śpiochem, często dla wygody spała poza nim.
Pewnego razu, kiedy padał deszcz, hipopotam poszedł się wykąpać do pobliskiego błotka. Zauważył, że Maja śpi obok domku. Opowiedział o tym mieszkańcom i wspólnie postanowili zrobić jej niespodziankę. 
Następnego dnia żyrafa jak zwykle poszła do parku. W tym czasie wszyscy wzięli się do roboty. W szybkim tempie wybudowali nowy, duży domek. Gdy Maja wróciła, była bardzo zaskoczona. Z uśmiechem rozejrzała się po swoim nowym mieszkaniu. W końcu nie będzie musiała spędzać nocy na zewnątrz. W zamian za pomoc podziękowała im i zaprosiła na herbatkę.
Gdy mieszkańcy poszli do swoich domków, Maja położyła się w swoim nowym łóżku i od razu zasnęła. Była bardzo zadowolona, że ma przyjaciół na których zawsze może liczyć. Mieszkańcy Kolorowego Kłębka, również byli zadowoleni. Cieszyli się, że żyrafa ma nowy domek i zrozumieli, że pomaganie innym jest fajne. 
Poznaj pozostałe
maskotki
Zapraszamy na nasze media społecznościowe